Wiadomości

Spotkanie miłośników piłki w Kłaczynie!
02.07.2009

Rozgrywka Kadry z "Oldboyami" to już tradycja. Impreza odbywa się dzięki obecności byłych reprezentantów "Nysy", którzy mimo deszczu nie zawiedli.

Widowisko sportowe było wyrównane. W bramce gości bardzo dobrze spisywał się Józef Reczyński, popisując się pięknymi interwencjami. Pierwszą bramkę zdobyli nasi, ale już 7 minut później był remis. Zmiany były hokejowe, w wyniku których sędzia główny spotkania Andrzej Babiarz nie zauważył, że w zespole rywali na boisku przebywa około 20 zawodników. Mimo tego to Kadra zdołała strzelić kolejne 2 bramki. Jeszcze przed przerwą najpiękniejszą bramkę meczu dla konkurencji strzelił sędzia główny. Po ładnej akcji piłka została odbita od obrońcy na 23 metry prosto pod nogi sędziego, a ten bez chwili zastanowienia strzałem z woleja umieścił piłkę pod poprzeczkę. W drugiej połowie gwizdek przejął Dawid Kucharek. Przeciwnicy zaczęli odrabiać straty doprowadzając do remisu.

Chwilę później, gdy wydawałoby się, że padnie kolejna bramka dla gospodarzy (Łukasz Komarnicki znalazł się w sytuacji sam na sam), to właśnie sędzia główny ruszył w kierunku Łukasza i wślizgiem - niekoniecznie na piłkę w polu karnym - zatrzymał akcję, dyktując rzut rożny. Chwilę później najmłodszy zawodnik spotkania 5-letni Igor Rajca, debiutujący w "Nysie" pokonał pięknym strzałem bramkarza. W ostatnich minutach spotkania, po dobrej interwencji bramkarza sędzia dopatrzył się faulu dyktując rzut karny. Bramkę z odległości 5 metrów strzelił najmłodszy zawodnik w zespole "Oldboyów". Wynik spotkania to 5 : 5 (3 : 2 do przerwy). Po gwizdku odbył się konkurs rzutów karnych, w którym każdy mógł zobaczyć interwencje bramkarskie i popisy strzeleckie obydwu zespołów. Po meczu na wszystkich czekała kiełbaska i piwko, a rozmowy we wspólnym gronie trwały do późnego wieczora. Prócz dobrej gry każdy udowodnił, że potrafi dobrze się bawić.