AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Zapalił się dom w Borowie
11.01.2010 

W poniedziałek, 11 stycznia br. o godz 6.50 jednostka OSP Dobromierz została zaalarmowana i wezwana do pożaru. Paliło się poddasze prywatnego budynku mieszkalnego w Borowie nr 14 (na tzw. Zyglągu). Ogień zaczął się przedostawać na sąsiadni dach. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zapalenie się sadzy w kominie.

Jako pierwsza na miejsce pożaru przybyła jednostka Państwowej Straży Pożarnej JGR Świebodzice, następnie dojechały jednostki straży pożarnej z 4 OSP (Dobromierz, Strzegom i Kostrza). Ogółem w gaszniu pożaru wzięło 24 strażaków. Ogień został szybko ugaszony. Zniszczeniu uległ dach i pomieszczenia bezpośrednio pod nim. Wodą została zalana część parterowa budynku.

Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu w celu udzielenia bezpośredniej pomocy pogożelcom. Akcja gaszenie zakończyła się około godziny 10.30.

Gmina zapewniła pogorzelcom pomieszczenie w świetlicy i niezbędne przedmioty do spania. Część mienia wywieziono, dach zabezpieczono folią, a inne potrzeby będą na bieżąco realizowane w porozumieniu z poszkodowanymi.

   

   

    

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER