AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Zatrzymać święta
19.01.2010 

Już po raz 12. mieszkańcy Roztoki oraz władze Gminy Dobromierz mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, jakie odbyło się 17 stycznia br. w Zespole Szkół w Roztoce.

Tegorocznej edycji spotkania towarzyszyło hasło: "Tradycja Wigilii nigdy nie zaginie, bo ją podtrzymują polskie gospodynie. Ze wszystkich stron Roztoki gości dzisiaj mamy, wystrój i wyroby wszyscy podziwiamy". Uroczystość, której gospodarzem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Roztoce, wpisała się już na stałe w kalendarz imprez i cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony mieszkańców, o czym świadczyła niemała frekwencja - w spotkaniu uczestniczyło ponad 120 osób.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli: Wójt Gminy Czesław Drąg, przewodniczący Rady Gminy Marek Jaworski, radni Roztoki i Gminy, ks. Proboszcz Stanisław Majchrzak, członkowie Rady Sołeckiej w Roztoce na czele z sołtysem Karolem Czajkowskim, dyrektor GOKSiR Józef Noworól oraz szef roztockiej OSP Marian Bukało.

W trakcie takiej uroczystości nie mogło także zabraknąć noworocznych życzeń. Radna Danuta Fica, zarazem inicjatorka spotkań, życzyła wszystkim gościom zdrowia, pogody ducha, mądrości, zgody oraz radości i wzajemnie okazywanej sobie na co dzień życzliwości. Najlepsze życzenia złożył także przewodniczący Rady Gminy Marek Jaworski.
Sołtys Roztoki Karol Czajkowski zaproponował, aby minutą ciszy uczcić pamięć tych mieszkańców, których nie ma już wśród nas, którzy od nas odeszli.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o poczęstunek, zaś GOKSiR o oprawę muzyczną, prezentując rodzime talenty. Wystąpili soliści: Anna Drzał z Dzierzkowa, Paulina Maciejczuk z Dobromierza oraz Jakub Wójcik z Kłaczyny. Na instrumentach dętych zaprezentowały się siostry Agata i Aneta Broda z Roztoki, dzięki czemu zgromadzeni goście mogli usłyszeć przepiękne kolędy i utwory biesiadne.

Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, po której można wnioskować, że takie spotkania wnoszą wiele pozytywnych emocji.

   

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER