AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

11 możliwości
20.01.2010 

Czas na kolejne podsumowanie. Tym razem mowa o świetlicach środowiskowych, znajdujących się na terenie naszej gminy, które okazały się trafną odpowiedzią na oczekiwania najmłodszych mieszkańców.

Bieżąca działalność świetlic oraz wynagrodzenia opiekunów finansowane są w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Około 130 dzieci systematycznie bierze udział w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych, ruchowych, a także korzysta z pomocy w odrabianiu lekcji.

Podczas zajęć dzieci otrzymują posiłek i ciepłą herbatę, co znacząco wpływa na frekwencję. Wszystkie świetlice wyposażone są w piłki, gry stolikowe i materiały do zajęć plastycznych. W ramach integracji uczestników organizowane są coroczne wspólne imprezy - w ubiegłym roku z okazji Dnia Dziecka wychowankowie spotkali się w Szkole Podstawowej w Gniewkowie, zaś w Szkole Podstawowej w Dobromierzu dzieci bawiły się na zabawie Mikołajkowej.

Wszystkie świetlice środowiskowe (Jaskulin, Pietrzyków, Roztoka, Borów, Gniewków, Czernica, Dzierzków, Dobromierz, Kłaczyna, Szymanów i Jugowa) stanowią atrakcyjną alternatywę na sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci. Ich uczestnicy pochodzą ze wszystkich środowisk ze szczególnym uwzględnieniem rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych problemem uzależnienia.

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER