AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Wyższe standardy w przyrodzie
28.01.2010 

Jeszcze w tym roku lekcje przyrody dla uczniów z Zespołu Szkół w Roztoce staną się bardziej atrakcyjne. To za sprawą projektu edukacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”, dzięki któremu 120 placówek z terenu naszego województwa wyposażonych zostanie w nowoczesny sprzęt.

Założeniem projektu jest zakup wyposażenia pracowni przyrodniczych służących realizacji zajęć, z wykorzystaniem eksperymentu, w ramach przedmiotu przyroda w klasach IV – VI szkół podstawowych. Dostarczony sprzęt pozwoli na zaprojektowanie i przeprowadzenie większości doświadczeń uczniowskich przewidzianych w programie nauczania. Ma to wpłynąć na rozwój zainteresowań i umiejętności uczniów związanych z poznawaniem i badaniem środowiska naturalnego i jego ochroną.

Na wyposażeniu pracowni znajdą się również odpowiednie multimedia pozwalające na wizualizację przebiegu i wyników prowadzonych eksperymentów. Pracownia przyrodnicza docelowo ma zostać wyposażona w 6 stanowisk ćwiczeniowych. Na każdym z nich stanie przenośny komputer, niezbędny do wykonywania doświadczeń. W pracowni ma także się znaleźć tablica interaktywna z projektorem.

Prace nad realizacją projektu w Zespole Szkół w Roztoce już się rozpoczęły. Wiadomo, że pracownia będzie się mieścić w sali nr 8 gimnazjum. Opracowano już niezbędną dokumentację w celu dostosowania pomieszczenia do potrzeb pod względem instalacji elektrycznej, telekomunikacyjnej i armatury hydraulicznej. Wstępne koszty adaptacji przyszłej pracowni oszacowano na kwotę 10 tys zł – meble, instalacja elektryczna, internetowa, hydrauliczna, roboty budowlane. Prace przygotowawcze pomieszczenia zostaną wykonane we własnym zakresie szkoły, zaś środki na niezbędny sprzęt pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER