AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Pasowanie na czytelnika
28.01.2010 

Organizowane co roku przez bibliotekę „Pasowanie na czytelnika”,
weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, ukazanie jej jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego, w którym uczniowie są mile widziani - miejsca, które będą chętnie odwiedzać.

W tym roku szkolnym to wielkie wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty odbyło się 28 stycznia br. Podczas spotkania uczniowie poznali zasady pobytu
w bibliotece szkolnej oraz zasady dotyczące wypożyczania książek. Jak się okazało pierwszaki doskonale orientowali się w swoich obowiązkach czytelniczych.
          
Po przywitaniu przez bibliotekarkę pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację
w wykonaniu członków Koła Przyjaciół Książki, po której uczniowie klasy VI,
w osobach Dawid Klafetka (autor), Paweł Letko (redaktor), Mariusz Kucharek (drukarz) i Damian Pawłowski (introligator), zaprezentowali kolejne fazy produkcji książki.

Następnie uczniowie, zanim zostali pasowani, musieli przejść kilka prób. Pierwszą była próba mądrości, która polegała na rozwiązywaniu zagadek
i krzyżówki. Druga to - próba sprawności - dzieci ruchem ciała ilustrowały usłyszany wierszyk pt.: „Książeczka” K. Pac – Gajewskiej. W trzeciej próbie - spostrzegawczości - zadaniem pierwszaków było odgadnąć czym różni się książka z biblioteki od książki z księgarni.

Po zaliczeniu wszystkich prób pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników. Bibliotekarka kolejno wyczytywała poszczególnych uczniów i pasowała, dotykając ich ramienia dużą zakładką. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki.

Na zakończenie wizyty w bibliotece wszyscy uczniowie wypożyczyli książeczki i otrzymali „LIST DO RODZICÓW”, w którym bibliotekarki Karina Wiązek i Krystyna Malinkiewicz zachęcają do włączenia się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, życząc im wytrwałości i przyjemności we wspólnym czytaniu.

   

   

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER