AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Bałwany – przybywajcie !
29.01.2010 

Na brak śniegu od kilku tygodni nie mamy co narzekać. Kilkudziesięciocentymetrowa warstwa białego puchu dla większości stała się już utrapieniem, a łopata do odśnieżania – niezbędnym narzędziem w gospodarstwach domowych. Na białą aurę inaczej spojrzeli mieszkańcy Jugowej, którzy sporą ilość śniegu postanowili spożytkować. Tym samym przed jednym z domów stanął bałwan-gigant.

Biały kolos cieszy oko zarówno mieszkańców, jak i wszystkich przejeżdżających przez Jugową, ponieważ nie sposób go nie zauważyć. Stosunkowo szczupła sylwetka, gustowna czerwona czapka, eleganckie guziki-węgielki i marchewkowy nos – jednym słowem bałwan z klasą. Jak długo zagości w naszej gminie? Tego nawet on sam nie wie. W każdym bądź razie zdradził nam tylko, że przynajmniej w ciągu najbliższych kilkunastu dni nigdzie się nie wybiera.

Łatwo zauważyć, że organizatorzy tegorocznych ferii nie przewidzieli konkursu na ulepienie najładniejszego bałwana – może warto byłoby zadbać o to, by obecny już śniegowy mieszkaniec miał towarzystwo? Wszystkich mieszkańców naszej gminy zachęcamy do lepienia bałwanów, sfotografowanie ich i nadsyłanie zdjęć do nas na adres gci@dobromierz.pl.  Otrzymane zdjęcia opublikujemy na naszej stronie internetowej www.dobromierz.pl

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER