AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Europejczycy na całego
01.02.2010 

26 stycznia 2010r. grupa uczennic z roztockiego gimnazjum (Monika Krumplewska, Paulina Maciejczuk, Natalia Matkowska, Natalia Rutkowska, Lidia Janusz, Anna Chryplewicz, Barbara Zielińska, Aldona Gugała) wraz z opiekunem, panią Marią Liniak uczestniczyła w obchodach „Dnia Europejskiego” zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach. Po raz kolejny wszyscy biorący udział w imprezie wykazali się szeroką wiedzą o krajach Unii Europejskiej.

Impreza miała na celu przedstawienie szerokiej mozaiki narodowościowej w Europie. Całe przedsięwzięcie składało się z dwóch części: parady, w której poszczególne klasy Gospodarzy oraz zaproszone szkoły prezentowały wybrane państwo oraz quizu o krajach i mieszkańcach Unii Europejskiej.

Parada była niezwykle barwna i pełna ciekawych elementów. Uczennice z Roztoki wybrały Hiszpanię. Przy charakterystycznej muzyce zaprezentowały nazwę państwa, flagę oraz tradycyjne stroje hiszpańskie. Prawdziwą furorę zrobił byk wykonany ze styropianu i niektóre akcesoria (m.in. wielkie sombrero, gitara czy suknia z falbanami).

Roztocka ekipa naprawdę się postarała, o czym świadczyć może werdykt dyrektor szkoły, która podkreśliła, że zwycięstwo Gimnazjum z Roztoki jest bezapelacyjne.
Drugą częścią imprezy był quiz z ciekawymi pytaniami, ukazującymi charakterystyczne cechy poszczególnych krajów i ich mieszkańców. Natalia Matkowska, Lidia Janusz i Natalia Rutkowska, reprezentujące w tej konkurencji Gimnazjum w Roztoce, zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko nieznacznie z LO ze Świebodzic.

Podczas przerw w konkurencjach odbywały się pokazy tańców, popis gry na saksofonie oraz degustacja przeróżnych potraw (bawarka, kawa, ciasta, ciasteczka, pierogi z mięsem, naleśniki, sałatki, koreczki, pudding).

Był to bardzo przyjemny dzień, który uwieńczony sukcesem, na pewno zapisze się na długo w pamięci reprezentantek Gimnazjum w Roztoce.

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER