AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Walka z rakiem
04.02.2010 

Już od 10 lat 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Rakowi też można zapobiegać”. Należy pamiętać, że wczesna diagnostyka pozwala na uratowanie życia, dlatego tak istotny jest udział w badaniach profilaktycznych.

Z takiej właśnie możliwości od 2008 roku mogą korzystać mieszkanki gminy Dobromierz. Z badań mammograficznych skorzystało dotychczas 268 kobiet. Mammobus odwiedził trzy miejsca na terenie naszej gminy – Roztokę, Dobromierz oraz Gniewków.

Innym działaniem są szczepienia przeciwko wirusowi HPV, wywołującego raka szyjki macicy,, które skierowane są do jedenastolatek. Poddało się już im ponad 60 osób. Na tym jednak nie koniec, ponieważ szczepienia będą kontynuowane już niebawem – pierwsza dawka w kwietniu br,, druga w czerwcu, zaś trzecia zaplanowana jest na wrzesień. Działania te poprzedzone zostaną akcją promocyjno – edukacyjną skierowaną do rodziców i wszystkich zainteresowanych mieszkanek gminy. Zaproszenia do wykonania szczepień otrzymają 24 dziewczęta z rocznika 1999. Całkowity koszt przedsięwzięcia pokrywany jest z budżetu gminy Dobromierz.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER