AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Dobromir widziany oczami dzieci
12.02.2010 

W czwartek, 11 stycznia br. w Gminnym Centrum Informacji odbył się konkurs plastyczny pt. " Postać Dobromira - moje wyobrażenia", który zainicjowały dwie stażystki Urzędu Gminy Dobromierz. Przed przystąpieniem do konkursu, opowiedziały dzieciom krótką legendę o założeniu Dobromierza. Odbyła się także dyskusja na temat ludzi żyjących w dawnych czasach, ich sposobie ubierania się oraz radzenia sobie w różnych życiowych sytuacjach.

Udział w konkursie wzięło pięć osób w wieku od 4 do 10 lat. Prace wykonane zostały z niezwykłą starannością i zaangażowaniem, dlatego jury miało nie lada trudne zadanie, aby wybrać najpiękniejszy rysunek. Ostateczne zdecydowano, że każdy Dobromir powinien być nagrodzony. W zamian za udział w konkursie dzieci otrzymały słodkie upominki.

W ciągu roku dwukrotnie obchodzone są imieniny Dobromira (04.01; 05.06),. Może warto byłoby potraktować wizerunki naszego patrona wykonane przez dzieci jako pierwszy krok w kierunku dalszych działań w poszukiwaniu jego "osoby". Może dylemat ten rozwiąże np. konkurs plastyczny, organizacją którego zająłby się GOKSiR? Liczymy na kreatywność i wyjątkowe pomysły ze strony dzieci, a także dorosłych, których prace z pewnością będą inspiracją do realizacji postaci Dobromira, np. w formie firmowej maskotki gminy Dobromierz.

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER