AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

I po feriach...
15.02.2010 

Ferie w Gminnym Centrum Informacji dobiegły końca. Średnia liczba dzieci uczestniczących w zajęciach to 5-8 osób, w wieku od 3,5 do 10 lat. Podstawowym celem pracy GCI była przede wszystkim organizacja czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych.

W czasie zajęć dzieci ćwiczyły swoje zdolności manualne poprzez wyklejanie np. gotowych obrazków czy formowanie ludzików z plasteliny. Tematem prac wykonywanych w ciągu ferii zimowych była głównie zima. Dzieci malowały charakterystyczne dyscypliny sportów zimowych i zabaw na śniegu, bałwany, Mikołaja, a także „Panią Zimę”. Dodatkowym tematem zajęć był konkurs pt. „Postać Dobromira – moje wyobrażenia”. 

Każde dziecko miało dostęp do farb, plasteliny, kredek oraz bloków, które zakupił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobromierzu. W drugim tygodniu ferii organizowane były zabawy zespołowe, które sprawiły dzieciom dużą radość. W ostatnim dniu ferii mali uczestnicy zajęć rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz brali udział w zabawach edukacyjnych. Prowadzone zajęcia umożliwiły poznanie i rozwój zainteresowań dzieci, a także wpłynęły na integrację między rówieśnikami.

   

   

   

     

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER