AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Ferie zimowe pod lupą
24.02.2010 

Jednym z tematów, jakie omawiała komisja socjalna w środę, 24 lutego, była organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży przez GOKSiR podczas ferii. Program obfitował w wiele doświadczeń dla dzieci i młodzieży. Postawiono przede wszystkim na zajęcia sportowo-rekreacyjne, plastyczne, interaktywne, turnieje sportowe, dyskoteki, prezentacje filmów fabularnych, kuligi i wyjazdy na krytą pływalnię.

Jednym z celów ferii było zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi formami aktywnego wypoczynku, kształtowanie postaw życzliwości, zrozumienia wobec rówieśników i opiekunów, zwrócenie uwagi na zachowanie się w różnych sytuacjach.

Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne (339 osób), dyskoteki (171 osób), zabawy taneczne w Dzierzkowie (150 osób) oraz kuligi (129 osób). Te ostatnie dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i gromadziły pokaźną grupę dzieci oraz ich rodziców.

Nie wszystkim jednak ta forma spędzania ferii się spodobała, bowiem temat poruszany był w pytaniach skierowanych do Wójta Gminy Dobromierz.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe i turnieje na salach gimnastycznych, w których ogółem uczestniczyło 339 osób. Jednym z nich był Turniej Piłki Nożnej Juniorów i Seniorów o puchar dyrektora GOKSiR-u, który odbył się 30 stycznia br. w Dobromierzu. Turniej ten zgromadził 80 uczestników.

W trakcie ferii odbywały się także dyskoteki, uczestniczyło w nich 171 osób. Odbywały się również prezentacje filmów w ramach "Kącika kinomana", które nie zgromadziły jednak wielu chętnych. Zajęcia realizowano także w świetlicach wiejskich - w Pietrzykowie i Jugowej.

Podsumowując program tegorocznych ferii, dyrektor GOKSiR-u Józef Noworól, stwierdził, że program ten został w pewnym sensie "przeładowany" i trzeba będzie w przyszłości wziąć pod uwagę to, że dzieci i młodzież podczas ferii chcą raczej odpocząć od wszystkich form świetlicowych. Jak wykazuje zestawienie udziału dzieci w poszczególnych formach zajęć, największą popularnością cieszą się zajęcia sportowo-ruchowe, dyskoteki, kuligi oraz wyjazdy na basen. Uczestniczyły w nich 1024 osoby, a do bibliotek przyszło 61 osób.
Koszt ferii w wysokości 3,700zł pokrył ze swoich środków GOKSiR w Dobromierzu.

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER