AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Zator wodny w Dzierzkowie
26.02.2010 

Pierwsze skutki roztopów mamy już za sobą. W czwartek 25.02.2010 roku w godzinach popołudniowych w Dzierzkowie, na wysokości lasku koło przystanku, spływające Młynówką od strony Borowia wody roztopowe stworzyły zagrożenie zalania drogi powiatowej do Jawora, a tym samym odcięcie połączenia do Dobromierza północnej części gminy.

Gałęziami krzewów i konarami drzew został zablokowany przepust wodny pod drogą. Po prawej stronie, jadąc w kierunku Jawora, zaczęła się gromadzić woda w ilościach grożących wylaniem na drogę.

Interweniowała jednostka OSP z Dobromierza, odblokowując bosakami zatkany przepust, ale nagromadzone gałęzie i duże konary nie do końca dawały się usunąć i konieczne było użycie większego sprzętu. Ponieważ robiło się ciemno, szybko została uruchomiona koparko-ładowarka z Zakładu Obsługi Komunalnej w Dobromierzu. Operator sprawnie usunął główną przeszkodę, resztę dokończyli strażacy. Przy okazji warto przypomnieć, że koparko-ładowarka wraz z innym sprzętem została zakupiona przez gminę dla ZOK-u w 2009 roku i już potwierdziła swoją przydatność nie tylko w planowanych robotach, ale także w sytuacjach kryzysowych. Przydał się także zestaw oświetleniowy na strażackim wozie zakupiony w 2008 roku, który oświetlał teren podczas akcji. Warto było więc zainwestować środki budżetowe, a na tym przykładzie okazuje się, że dysponując odpowiednim sprzętem można w porę i skutecznie reagować na zagrożenia.

Gdyby zatoru wodnego nie usunięto wczoraj, to najprawdopodobniej dzisiaj wielu mieszkańców gminy miałoby kłopoty z dotarciem do pracy.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER