AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Trzecie Koło
03.03.2010 

Bronią praw, reprezentują interesy i działają na rzecz poprawy sytuacji społeczno – zawodowej kobiet wiejskich oraz ich rodzin. Mowa o Kołach Gospodyń Wiejskich, jakie funkcjonują w Polsce od przeszło 20 lat. Dotychczas na terenie gminy Dobromierz organizacje te powstały w Roztoce i Szymanowie. Do przedsiębiorczych pań w miniony piątek, 26 lutego br., dołączyły mieszkanki Dzierzkowa, które utworzyły 3 już Koło Gospodyń Wiejskich.

Panie jednomyślnie zadecydowały o założeniu KGW. Na zebranie założycielskie przyszło ich 20. Szefową nowo powstałej organizacji została Lilianna Drzał. Jej zastępcą – Elżbieta Grymuza, sekretarzem Anna Płaza. Funkcję skarbnika pełnić będzie Katarzyna Błaszczak, zaś członkiem Zarządu została Grażyna Meus. Powołano również trzyosobową komisję rewizyjną - jej członkinie to Brygida Kuźmińska i Celina Chmielowska, pod przewodnictwem Marty Wiśniewskiej.

Pierwsze spotkanie przebiegło bardzo aktywnie – mieszkanki dyskutowały o przyszłej działalności koła. Debatowały także nad kiepską jakością wody w świetlicy wiejskiej, słabym oświetleniem placu przy świetlicy oraz chodnika z kładką na Nysie Szalonej, który umożliwia przemieszczanie się mieszkańców do świetlicy z drugiej strony rzeki. Inicjatorką powołania Koła Gospodyń Wiejskich była sołtys Dzierzkowa Alicja Błaszczak.

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER