AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Misja w Bardzie Śląskim
03.03.2010 

W niecodziennym spotkaniu w sobotę, 27 lutego br., uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie. W przeddzień niedzieli Ad Gentes, poświęconej modlitwie za misje, w Bardzie Śląskim odbyło się pierwsze w diecezji świdnickiej spotkanie Kolędników Misyjnych. Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem ks. Infułata Kazimierza Jandziszaka.

Tuż po niej, w domu zakonnym sióstr Niepokalanek, odbyło się spotkanie wszystkich przybyłych grup kolędniczych. Spotkanie umilał śpiew scholi ,,Nutki Miłosierdzia’’ z Bielawy. Dzieci zobaczyły także pokaz multimedialny o życiu ludzi na wyspie Tonga, skąd pochodziła obecna na spotkaniu siostra Lina - misjonarka z Zakonu Klawerianek. W trakcie spotkania odbył się konkurs na najładniejszy strój kolędniczy, gwiazdę i skarbonę, w którym wzięło udział 12 grup kolędniczych. Kolędnicy Misyjni z parafii p.w. św. Barbary w Gniewkowie w składzie: Anna Sekretarska, Angelika Hrymak, Alicja Mielcarz, Patrycja Janecka, Kaja Borkowska zajęli III miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i upominki.

Kolędnicy Misyjni wraz z opiekunami Urszulą Lipińską i Anną Przepiórką składają serdeczne podziękowania wójtowi, Czesławowi Drągowi i dyrektorowi GOKSiR-u Józefowi Noworólowi za zorganizowanie środka transportu.

   

   
 
   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER