AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Pozimowe sprzątanie
04.03.2010 

Rozpoczęło się wielkie sprzątanie gminy Dobromierz. Resztki śniegu skrupulatnie znikają już z naszych dróg, lecz w zamian odkrywają bałagan, jaki wyrządziła tegoroczna zima. Śnieg odkrył sporo piasku i niemało śmieci. Nie mamy jednak co się martwić wizerunkiem naszej gminy, bo za sprzątanie od 1 marca wzięło się dodatkowo 24 osoby w ramach prac społecznie użytecznych.

Prace porządkowe prowadzone będą sukcesywnie od Czernicy po Jaskulin na wszystkich gminnych drogach, ale i tych powiatowych, choć ich utrzymywanie nie należy do obowiązków gminy. Oprócz tradycyjnych mioteł, do akcji wkroczyła specjalna zamiatarka ulic zakupiona minionej jesieni dla Zakładu Obsługi Komunalnej w Dobromierzu. Podczas tegorocznej akcji zima na drogi w gminie Dobromierz wysypano ok. 170 ton piasku, który teraz trzeba posprzątać. Po zakończeniu tych prac ZOK przystąpi do łatania dziur na jezdniach.

Tymczasem na ulicach jest siwy dym – dosłownie i w przenośni. Zima nie była w tym roku łaskawa i zdecydowanie jest co sprzątać. Wszelkie uwagi związane z jakością prac porządkowych należy kierować do ZOK-u. Miejmy jednak nadzieję, że aura nie zrobi nam już psikusa i obecnych pozimowych porządków nie trzeba będzie powtarzać. Cóż, oby do wiosny...

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER