AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Będzie plac zabaw w Roztoce
17.03.2010 

"Radosna Szkoła" - to program skierowany do dzieci w młodszym wieku szkolnym, przygotowujący do rozpoczęcia nauki w szkole poprzez dostosowanie warunków do ich wieku rozwojowego.

W roku ubiegłym Gmina Dobromierz pozyskała środki finansowe w wysokości 17 867 zł na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Szkoła Podstawowa w Dobromierzu uzyskała 5 869 zł, w Gniewkowie - 6 000 zł, a Zespół Szkół w Roztoce otrzymał 5 998 zł.

Natomiast w tegorocznej edycji programu "Radosna Szkoła" Gmina Dobromierz złożyła wniosek na utworzenie placów zabaw przy Zespole Szkół w Roztoce i Szkole Podstawowej w Gniewkowie. W tym roku wniosek szkoły z Roztoki został rozpatrzony pozytywnie i otrzyma ona dotację w wysokości 51 426,92 zł, gmina dołoży taką samą kwotę. Łącznie na utworzenie placu zabaw Zespół Szkół dostanie 102 853,84 zł. Z kolei Szkoła w Gniewkowie ma szanse na pozyskanie środków z rządowego programu w przyszłym roku.

Dzięki środkom, które otrzyma szkoła w Roztoce będzie można zbudować plac zabaw, który spełni wszelkie normy bezpieczeństwa. Istotnym elementem jest zastosowanie nowoczesnej, tartanowej nawierzchni, która będzie amortyzowała upadek dziecka z wysokości do 1,5 m. Wśród sprzętu rekreacyjnego znajdą się różnorodne drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, przeplotnie oraz kolorowe huśtawki, które z pewnością dostarczą wiele radości naszym najmłodszym mieszkańcom. Z placu zabaw będą mogli korzystać uczniowie szkoły, a także przedszkolaki z punktu przedszkolnego, który zostanie utworzony w Roztoce.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER