AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Czym skorupka za młodu nasiąknie...
17.03.2010 

Podejmowanie trudnych i ważnych decyzji to codzienność nie tylko dorosłego człowieka, ale i młodzieży, która w dorosłe życie chce jak najlepiej wkroczyć. Przed pierwszą ważną decyzją co roku staje młodzież, wybierając dalszą drogę swojej edukacji. O sprostanie tego niełatwego przecież wyboru od lat dba Gimnazjum w Lutomii Dolnej za sprawą Giełdy Edukacyjnej, której jest gospodarzem.

VIII edycja przedsięwzięcia zgromadziła uczniów z powiatu świdnickiego - z naszej gminy 12 marca br. Lutomię odwiedzili gimnazjaliści z Roztoki. 18 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego oraz wrocławskiego przedstawiło swoją ofertę edukacyjną. W Giełdzie uczestniczyły również instytucje wspierające uczniów w wyborze szkół: Mobilne Centrum Informacji Zawodowej, Centrum Informacji i Planowania Kariery z Wałbrzycha, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Świdnicy oraz Klub Pracy OHP w Świdnicy.

Uczniowie z Roztoki mieli doskonałą okazję do tego, by zapoznać się ofertą edukacyjną poszczególnych placówek - zebrać dodatkowe informacje o kierunkach kształcenia, porozmawiać z nauczycielami, uczniami i zgromadzić ulotki i broszury.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER