AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Kim będę, jak dorosnę?
19.03.2010 

Jaką szkołę wybrać, w jakim kierunku poszerzać swoje umiejętności? – na te i wiele innych pytań uczniowie klas trzecich gimnazjum szukają odpowiedzi.

Decyzja prawidłowego wyboru zawodu i odpowiedniej szkoły ponadgimnazjalnej nie jest łatwą sprawą, dlatego też należy się do niej możliwie jak najlepiej przygotować. Prowadzona w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce orientacja zawodowa przygotowuje uczniów do podjęcia trafnej i przemyślanej decyzji zawodowej. Jest to najczęściej pierwsza, poważna decyzja, przed którą stają absolwenci gimnazjum, a która w istotny sposób wpłynie na to, co będą robić w najbliższej przyszłości i jak się potoczą ich dalsze losy życiowe.

W ramach orientacji zawodowej uczniowie ZS w Roztoce uczestniczyli w cyklicznie prowadzonych zajęciach, w których omawiane były między innymi następujące zagadnienia:

Moje zainteresowania
Temperament i charakter a wybór zawodu
Stan zdrowia a wybór zawodu
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
Zawody przyszłości
W drugim semestrze roku szkolnego corocznie placówka gości reprezentantów różnych szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze takie spotkanie ZS w Roztoce już ma za sobą. W środę, 17 marca br., uczniów odwiedzili nauczyciele Zespółu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie, którzy w sposób niezwykle ciekawy zachwalali gimnazjalistom walory ich placówki. Przedstawili również ofertę edukacyjną:
Technikum 4- letnie
technik hodowca koni
technik żywienia i gospodarstwa domowego
technik agrobiznesu
technik architektury krajobrazu
technik turystyki wiejskiej
kucharz

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych
ogrodnik
kucharz małej gastronomi

To jednak nie ostatnia wizyta szkoły ponadgimnazjalnej – w najbliższym czasie gimnazjalistów z Roztoki odwiedzą inni przedstawiciele szkół z powiatu świdnickiego i jaworskiego.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER