AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Pożar im niestraszny
19.03.2010 

Już po raz czwarty odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". We wtorek, 16 marca br., w Szkole Podstawowej w Gniewkowie uczniowie zmagali się z testami, zadaniami grupowymi czy umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Inicjatorem konkursu był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu, a organizatorem Szkoła Podstawowa w Gniewkowie przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Turniej "Młodzież Zapobiega Pożarom" miał na celu przede wszystkim zapoznać uczniów z przepisami pożarowymi, poszerzenie wiedzy na temat techniki pożarniczej, historii i tradycji ruchu strażackiego, oraz naukę zasad postępowania na wypadek pożaru i udzielania pierwszej pomocy. Do eliminacji przystąpiły trzy reprezentacje z poszczególnych szkół Gminy Dobromierz w składzie:

  • drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie: Maciej Gębicki, Anna Sekretarska, Jakub Zawadzki,
  • drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dobromierzu: Marek Guźniczak, Paweł Letko, Dawid Klafetka,
  • drużyna z Zespołu Szkół w Roztoce: Kamil Bienias, Anna Bukało Marta Cycoń.

Dzieci rozwiązywały przygotowany dla nich test oraz inne zadania teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy turnieju zmagali się z zadaniami zespołowo lub indywidualnie, a ich efekty oceniała komisja specjalistów pożarnictwa w składzie: Pączka Janusz - przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy; Piotr Sułek - dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Świebodzicach, Janusz Zawadzki - PSP w Świebodzicach, Paweł Kwiatkowski - OSP Gniewków, Krzysztof Piwko - OSP w Roztoce, Łukasz Gajek - OSP w Dobromierzu.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

  • I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Gniewkowie uzyskując 103,5 punkty,
  • II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Dobromierzu uzyskując 93 punkty,
  • III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Roztoce uzyskując 72,5 punkty.

Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu i będzie reprezentować Szkoły Podstawowe Gminy Dobromierz na szczeblu powiatowym.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie. Opiekunowie otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do turnieju. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwały Marzena Zawadzka oraz pani Anna Turko.

   

   

   

   

   
 
   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER