AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Międzynarodowy Kangur
19.03.2010 

Od 19 lat wszyscy miłośnicy matematyki mogą sprawdzać swoją wiedzę w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematycznym”. Jest on obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie - od paru lat startuje w nim rocznie ok. 3 mln. uczniów, z tego w Polsce około 400 tys.

Do liczbowych zmagań w czwartek, 18 marca br., dołączyło także 38 uczniów z Zespołu Szkół w Roztoce. „Kangur Matematyczny” to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozgrywany jest w kilku kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Kangurek (klasy II i wyróżniający się uczniowie klas I SP)
Maluch (klasy III i IV SP)
Beniamin (klasy V i VI SP)
Kadet (klasy I i II gimnazjum)
Junior (klasy III gimnazjum, I liceów i techników, klasy I, II, III ZSZ)
Student (klasy II, III liceów i techników oraz IV techników)
Wyniki testu poznamy dopiero po 01. 05 2010 r.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalone przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznacza się 75 minut.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Dzień konkursu „Dzień Kangura” stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER