AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Wszystko zaczyna się od przedszkola
19.03.2010 

W czwartek, 18 marca 2010 r., Wójt Gminy Dobromierz Czesław Drąg podpisał z Prezesem Fundacji Edukacji Przedszkolnej we Wrocławiu Tadeuszem Szmiglem umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu "Małe Przedszkole jest fajne", współfinansowaną ze środków unijnych, która otwiera formalną drogę do uruchomienia Punktu Przedszkolnego w Świetlicy Wiejskiej w Dzierzkowie. 

Gmina będzie zobowiązana do pokrywania pełnych kosztów eksploatacji małego przedszkola przez cały okres jego funkcjonowania oraz przygotowania go do nowej funkcji m.in. poprzez budowę systemu ogrzewania w ekologicznej technologii gazowej. Wrocławska Fundacja Edukacji Przedszkolnej sfinansuje koszty zakupu wyposażenia: krzeseł, stołów, regałów, szafek, biurka, szatni, zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu RTV za sumę prawie 18.000 zł oraz pokryje koszty ubezpieczenia i wynagrodzenia nauczyciela, ubezpieczenia dzieci, sfinansuje zakup farb, wykładziny i innych elementów niezbędnych do odświeżenia lokalu.

Dzień później odbyła się robocza narada Wójta Gminy z pracownikami bezpośrednio odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych etapów działań, związanych z przygotowaniem do nowej roli świetlicy w Dzierzkowie i uruchomieniem nowego przedszkola, podczas której ustalono, że cały obiekt pozostaje w dalszym ciągu w dzierżawie GOKSiR, by tym samym zapewnić sprawną koordynację wszystkich funkcji społeczno-kulturalnych: zajęć świetlicy środowiskowej, zebrań wiejskich, imprez okolicznościowych oraz zajęć alternatywnej edukacji przedszkolnej.

Lada moment rozpoczną się prace związane z budową systemu ogrzewania wraz z montażem naziemnego zbiornika gazu, który dodatkowo zostanie ogrodzony siatką, dostosowaniem sanitariatów i dobudowaniem brodzika oraz odmalowaniem wewnętrznych ścian świetlicy, posprzątaniem terenu, obsadzeniem go krzewami i kwiatami. Kolejnym miłym podarunkiem dla dzieci będzie plac zabaw, którego budowa planowana jest latem tego roku.

Przypominamy, że od 12 marca br. w Urzędzie Gminy Dobromierz prowadzony jest nabór dzieci w wieku 3-5 lat do Punktu Przedszkolnego w Dzierzkowie. W pierwszej kolejności rekrutowane są dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej w Gniewkowie czyli: Dzierzkowa, Borowa, Gniewkowa i Czernicy. Rekrutacja jest już na półmetku. Docelowo przedszkole może przyjąć 15 dzieci. Niektórzy rodzice wahają się jeszcze z podjęciem ostatecznej decyzji o wysłaniu malucha do przedszkola. Jeżeli w ciągu najbliższych dni ta sytuacja nie ulegnie zmianie, wówczas nabór zostanie poszerzony o dzieci z pozostałych miejscowości. Małe przedszkole ruszy już w kwietniu.

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER