AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

20 lat samorządu terytorialnego
31.03.2010 

W 2010 r. mija 20 lat od uchwalenia i wcielenia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym (obecnie gminnym) z 8 marca 1990 r. Dwie dekady transformacji ustrojowej odmieniły Polskę we wszystkich sferach rzeczywistości. Odbudowa lokalnej i regionalnej samorządności odegrała ogromną rolę.

Tegoroczny jubileusz jest dobra okazją, by dokonać dokładnej analizy tego procesu. Harmonogram spotkań, debat i wykładów z tej okazji jest w tym roku bardzo napięty. Jedną z okazji do dyskusji na temat istoty i roli samorządu terytorialnego w Polsce były obrady Kongresu XX-lecia Samorządu Terytorialnego, jakie zorganizowano w rocznicę uchwalenia ustawy 8-9 marca br. w Poznaniu. W uroczystości uczestniczył także wójt Gminy Dobromierz Czesław Drąg.

W Kongresie wzięli udział m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki, prof. Jerzy Buzek, Bronisław Komorowski, Katarzyna Hall, a także ponad 1200 wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków.

Spotkanie było nie tylko podsumowaniem dotychczasowego dorobku samorządów, ale i okazją do wspólnej debaty nad dalszą ich rolą w Polsce.

   

fot.: www.zmp.poznan.pl 

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER