AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

50. w kadencji, 3. w roku
01.04.2010 

W minioną środę odbyła się 50. sesja Rady Gminy Dobromierz. Trwające blisko godzinę obrady otworzył Przewodniczący Rady Marek Jaworski. Sesję rozpoczęło jednogłośne podjęcie uchwały w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół prowadzonych przez Gminę Dobromierz oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli w roku 2010.

Samorządowcy jednomyślni okazali się także podczas podjęcia uchwały w sprawie nadania nazw ulicom we wsi Dobromierz. Do uchwały dotyczącej nadania nazw w Roztoce Przewodniczący Rady złożył poprawkę zmiany proponowanej nazwy ulicy Borowskiej na Kamienną. 13 radnych przychyliło się do podjęcia uchwały w tej sprawie.

Zmiany w budżecie na bieżący rok zatwierdziło 13 samorządowców, 1 wstrzymał się od głosu. Takim samym rozkładem głosów radni podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy sieci wodociągowej w Dzierzkowie, Bronówku, Dobromierzu oraz budowy wodociągu przesyłowego z Dobromierza do Bronówka.

12 radnych podjęło uchwałę w sprawie zmiany Uchwały Nr XLIX/230/10 Rady Gminy Dobromierz z dnia 26 lutego 2010 r. w sprawie ustalenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowych na 2010 r., 2 wstrzymało się od głosu. Samorządowcy opowiedzieli się za nieważnością Uchwały Zebrania Wiejskiego w Czernicy – 11 radnych za, 3 wstrzymało się od głosu.

Sesję zakończyły zapytania i wnioski radnych.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER