AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Tradycje Stołu Wielkanocnego
02.04.2010 

Paschy, pasztety, baby wielkanocne, wiosenne sałatki i wiele innych świątecznych potraw – to wszystko królowało na stole wielkanocnym, jaki przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie. To za sprawą szóstej już edycji wystawy „Tradycje Stołu Wielkanocnego”, jaka odbyła się w minioną niedzielę, 25 marca br., w Marcinowicach.

Przedstawiciele Gniewkowa wzięli w niej udział już po raz czwarty. Wszystko po to, by kultywować wyjątkowe świąteczne tradycje.

W tym roku halę w Marcinowiach odwiedziła rekordowa liczba reprezentacji gmin i powiatów – nie tylko świdnickiego, dzierżoniowskiego czy wrocławskiego, ale i łowickiego i kartuskiego. Spośród suto zastawionych 33 stołów, przygotowany przez SP w Gniewkowie wyróżniał się nie tylko potrawami, ale i wyjątkowymi i kolorowymi dekoracjami, o które zadbała miłośniczka rzemiosła artystycznego, Ewa Pyda z Gniewkowa.

W podziękowaniu za kultywowanie tradycji dziedzictwa narodowego przedstawiciele z Gniewkowa otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kosz pełen słodkości.

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER