AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Uroczysta wizytacja
14.04.2010 

Od niedzieli 11 kwietnia br. trwa wizytacja kanoniczna w parafii Dobromierz I-go biskupa pomocniczego Diecezji Świdnickiej Adama Bałabucha, która zakończyła się spotkaniem Jego Ekscelencji z Wójtem Gminy Dobromierz Czesławem Drągiem, jego najbliższymi współpracownikami, kierownikami referatów Urzędu, jednostek organizacyjnych gminy oraz radnymi, a także z proboszczami gminnych parafii. Po spotkaniu biskup odprawił mszę św. w Jaskulinie, w której uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, ikadra opiekuńczo – wychowawcza.

Wizytację kanoniczną biskup Adam Bałabuch rozpoczął 11 kwietnia uroczystą mszą św. z udziałem władz samorządowych wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w Kościele p. w. App. Piotra i Pawła.

W środę biskup spotkał się z władzami Gminy Dobromierz. Uroczystość rozpoczął przewodniczący Rady Gminy Marek Jaworski, który przywitał wszystkich gości. Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć ofiar poległych w katastrofie samolotu rządowego. Wójt Gminy Czesław Drąg przedstawił informacje dotyczące działalności, funkcjonowania i efektów pracy w trakcie obecnej kadencji. Głos zabrał także biskup, który wyraził słowa uznania dla działalności samorządu. Po uroczystości biskup oraz zgromadzeni goście wpisali się do księgi kondolencyjnej, poświęconej ofiarom katastrofy lotniczej.

Biskup Adam Bałabuch odwiedził także Szymanów, Pietrzyków i Jugową.
Zapraszamy Państwa do obejrzenie relacji filmowej z uroczystego spotkania, która jutro ukaże się na naszej stronie.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   

   


 

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER