AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Maluchy od kuchni
23.04.2010 

Wiek przedszkolny to bardzo ważny etap, w którym kształtują się prozdrowotne wybory dziecka. Zgodnie z hasłem „Zdrowie to największy skarb”, w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu, przeprowadzony został cykl zajęć mający na celu budowanie „świadomości prozdrowotnej” u najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej.

Cały tydzień pod okiem wychowawcy Jadwigi Juszczak, dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia. Gry, ćwiczenia, zabawy dydaktyczne wzbudziły w dzieciach motywację do ciągłego dbania o własne zdrowie, chęć do przyswajania prawidłowych przyzwyczajeń, nawyków higieniczno - zdrowotnych. Promowanie zdrowia jest wpisane w całoroczny kalendarz działań wychowawczych. Dzięki temu maluchy systematycznie podnoszą swoją kondycję fizyczną podczas zabaw ruchowych, wyjazdów na basen, zabaw w „krainie deszczu”.

Tym razem uczniowie zajęli się promocją zdrowego odżywiania. Nauczyciele swoją wiedzą i umiejętnościami postanowili podzielić się z dziećmi. Aby zachęcić do zrezygnowania ze „słodkich przekąsek” zaproponowali na drugie śniadanie owocowe szaszłyki. Maluchy samodzielnie przygotowały owocowe przekąski, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy II i dzieci ze świetlicy szkolnej.

Cały dzień w przedszkolu minął smacznie, zdrowo, wesoło i kolorowo. Wszystko na to wskazuje, że owocowy dzień, obok marchewkowego, który już istnieje, wpisze się na stałe w tygodniowy kalendarz.

   

   

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER