AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Na wakacje do Kątów Rybackich
18.05.2010 

Gmina Dobromierz zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7-16 lat na kolonię letnią do Kątów Rybackich, położonych na Mierzei Wiślanej. Kolonia zostanie zorganizowana w Ośrodku Wczasowym "Panorama".

Planowana ilość miejsc - 100.
Termin wypoczynku od 15.07.2010 r. do 24.07.2010 r.

Ośrodek Wczasowy "Panorama" położony jest na skraju lasu w odległości 600 m od morza w pobliżu Zalewu Wiślanego. Obiekt jest ogrodzony z dużym terenem rekreacyjnym do zabaw ruchowych: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów, basen letni, miejsce na ognisko, sklepik, teren do gry w paintball, teren do jazdy quadami, ścianka wspinaczkowa.

W skład infrastruktury wchodzi również budynek w którym znajduje się stołówka i zaplecze rekreacyjne: świetlica, sala dyskotekowa, sala do prowadzenia zajęć dydaktycznych, stół do ping - ponga, bilard, piłkarzyki i inne gry zręcznościowe, a także sala TV. Pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami wyposażone są w telewizor, pojedyncze łóżka, szafy szafki, stoły i krzesła. Bliższe informacje o obiekcie na stronie: www.panorama.mierzeja.pl  

Organizator kolonii zapewnia: wykwalifikowaną kadrę wychowawczą, kierownika kolonii, wyżywienie: cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), całodobową opiekę medyczną, opiekę ratownika, transport autokarowy, ubezpieczenie dzieci NNW oraz realizację programu kolonii, w tym całodzienną wycieczkę do najciekawszych miejsc na Mierzei Wiślanej: zwiedzanie Krynicy Morskiej - wejście na latarnię morską, zwiedzanie słynnej ulicy Teleexpresu, wejście na Wielbłądzi Garb (najwyższy szczyt i najwyższa stała wydma w Europie), wycieczka do Rezerwatu Kormoranów, zwiedzanie Muzeum Rybołóstwa i Obozu Koncentracyjnego Stutthof.

Ponadto plażowanie, kąpiele morskie i zajęcia sportowo-rekreacyjno-profilaktyczne, w tym konkurs wspinaczkowy, jazda quadami i wycieczki rowerowe.

Rezerwacja miejsc prowadzona jest w Szkole Podstawowej w Gniewkowie, Dobromierzu i Zespole Szkół w Roztoce.
Wypełnione karty kolonijne należy zwracać do macierzystych szkół lub do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w terminie nie później niż do dnia 10 czerwca 2010 r.

Koszt pobytu 1 osoby dla mieszkańca Gminy Dobromierz w 10 - dniowym turnusie wynosi 355 zł. Opłat należy dokonywać w kasie Urzędu Gminy w Dobromierzu w terminie do 8 lipca 2010 r. Dla rodzin korzystających z pomocy finansowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej istnieje możliwość dofinansowania tej formy wypoczynku i do wypełnionej karty kolonijnej należy dołączyć odpowiedni wniosek.

Bliższe informacje dotyczące organizacji kolonii można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu 
ul. Cmentarna 14 oraz telefonicznie (074) 8586 237.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER