AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Pierwszy miesiąc w Małym Przedszkolu
19.05.2010 

Minął już miesiąc odkąd maluchy z naszej gminy codziennie spędzają czas w Małym Przedszkolu w Dzierzkowie. Placówka już od pierwszych godzin otwarcia wzbudziła wielką radość wśród dzieci. Po kilku tygodniach jej funkcjonowania można śmiało stwierdzić, że entuzjazm ten nie słabnie. Dzieci od samego początku nie miały problemów z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu i otoczeniu. Dziś Małe Przedszkole traktują już jak swój drugi dom.

W pierwszym tygodniu funkcjonowania placówki dzieci stworzyły własny "Kodeks przedszkolaka", który starają się przestrzegać. Jest w nim mowa m.in.: o szanowaniu zabawek, bawieniu się w zgodzie, słuchaniu pań przedszkolanek itp. Codziennie, na koniec dnia, przedszkolaki otrzymują ocenę z zachowania w postaci słoneczka bądź chmurki.

W przedszkolu dużo uwagi poświęca się szeroko pojętej ekologii. Dzieci uczą się o mieszkańcach pól i łąk, naśladują ich zachowania i głosy. Interaktywne zabawy mają na celu przybliżenie otaczającego ich świata, którego czasami nie zauważają. Warto dodać, że przedszkolaki wzięły też udział w konkursie organizowanym przez Fundację Edukacji Przedszkolnej we Wrocławiu z okazji Dnia Ziemi pt.: "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas". Z plastikowych butelek, kartonów i pozostałych śmieci maluchy wykonały m. in: lalki, kwiaty, stację paliw, wiatrak oraz wielki traktor z przyczepą, na którym umieszczono resztę śmieci. W taki prosty sposób dzieci poznały ważne słowo - recykling, czyli ze starego coś nowego. Przedszkolaki poznały znaczenie określenia "ochrona środowiska". Powstała także mapa dłoni dzieci, na której widniały postanowienia, w jaki sposób będą chronić otaczającą ich przyrodę.

Z okazji majowych świąt państwowych dzieci wykonały flagi narodowe, które następnie mogły zabrać do domu. Przy tej okazji nie mogło także zabraknąć tematu barw narodowych naszego kraju ich znaczenia.

W dniach 4 - 7 maja br. w Małym Przedszkolu trwał tydzień książki. Każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną bajkę, opowiadał o swoim ulubionym bohaterze i jego przygodach. W czwartek, 6 maja br. maluchy odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej w Gniewkowie. Bibliotekarka Krystyna Rowicka, opowiedziała jak funkcjonuje biblioteka, jak wypożycza się książki itp. Przedszkolaki obejrzały kolorowe książeczki przygotowane specjalnie dla nich. Na koniec spotkania, każde dziecko otrzymało karteczkę umożliwiającą zapisanie się do biblioteki. Wszyscy byli podekscytowani wycieczką. W podziękowaniu podarowali pani bibliotekarce własnoręcznie zrobioną książeczkę ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Szczególne podziękowania należą się przy tej okazji Katarzynie Błaszczak - mamie przedszkolaka, przy pomocy której udało się zorganizować wycieczkę.

Już niebawem, w czerwcu, odbędzie się w przedszkolu "Święto rodziny" i jeśli pogoda dopisze zorganizowane zostanie ognisko rodzinne. Przedszkolaki już szykują się do występu dedykowanego mamom i tatom, na którym zaprezentują piosenki i wierszyki.

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER