AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Sukces przedszkolaków
20.05.2010 

Mija dopiero kilka tygodni odkąd maluchy z terenu naszej gminy chodzą do nowo otwartego Małego Przedszkola w Dzierzkowie, a już mają na swoim koncie pierwszy sukces. W ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci pod kierunkiem nauczycielek Katarzyny Krzywani oraz Kamili Iwańczak, poprzez praktykę uczyły się znaczenia słowa "recycling" - zajęły się przerabianiem niepotrzebnych rzeczy na zabawki i tak z pudełka po czekoladkach powstał piękny kwiat, a z butelki po wodzie mineralnej lalka.

Tym sposobem laureatem konkursu ogłoszonego przez Fundację Edukacji Przedszkolnej we Wrocławiu na najciekawszą relację z obchodów Dnia Ziemi na Dolnym Śląsku zostało Małe Przedszkole w Dzierzkowie, które dopiero co otwarte już teraz wykazuje się wielkim zaangażowaniem.

Warto wspomnieć, że przedszkolaki wzięły także udział w pogadance na temat "Co to jest środowisko i jak możemy o nie dbać", podczas której każde dziecko zadeklarowało, w jaki sposób będzie dbało o przyrodę w swojej okolicy. Z tych postanowień powstał piękny plakat, na którym widnieją odbite dłonie dzieci, a na nich zapisane postanowienia. Maluchy wykonały także specjalny pojemnik na baterie, który po zapełnieniu, trafi do jednego z punktów odzysku.

Naszym maluchom serdecznie gratulujemy!

Bieżące informacje dotyczące działalności przedszkola znajdują się na stronie www.maleprzedszkola.pl   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER