AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Biesiada z książką
21.05.2010 

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu odbył się tygodniowy cykl zajęć czytelniczych. Przygotowany projekt edukacyjny został skonsultowany z nauczycielami, którzy realizowali w klasach, w bibliotece szkolnej i gminnej zagadnienia tematycznie związane z książką.

Głównym celem zajęć było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie do systematycznego korzystania z książek. Hasłem przewodnim był okrzyk: Czytam, bo lubię – witamy w klubie!

W poniedziałek, 17 maja, uczniowie spotkali się w bibliotece szkolnej. Przygotowane krzyżówki, rebusy i zagadki przypomniały uczniom, że biblioteka jest świetną alternatywą na nudę.

W drugim dniu każda z klas przygotowywała „kącik książki”. Były kąciki ciekawej książki oraz książki z dzieciństwa. Odbył się również konkurs plastyczny pt. „Mój bajkowy przyjaciel”.

Środowe spotkania poświęcone były zajęciom biblioterapeutycznym. Powstały piękne książeczki o pszczółce, mrówce i dwóch ołówkach. W ramach zajęć plastycznych, uczniowie wykonali również zakładki do książek.

W czwartek bibliotekarki zabrały uczniów w podróż w zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie inscenizowali treść wierszy ruchem, wspólne recytowali znane fragmenty utworów oraz wykonywali prace plastyczne na temat poznanych wierszy obu autorów.

Ponadto dla uczniów z klas IV – IV bibliotekarka Stanisława Miazga przygotowała lekcje biblioteczne w bibliotece publicznej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o księgozbiorze biblioteki, zwłaszcza literaturze, która będzie im potrzebna w gimnazjum.

W piątek czwartoklasiści przenieśli się do Krainy Baśni, by zmierzyć się z rówieśnikami
w konkursie czytelniczym pod tytułem „W zaczarowanym świecie baśni”. W przerwie czas umilało im słuchanie autorskich tekstów, które redagowali podczas zajęć języka polskiego. Owocem tej pracy jest pokaźny zbiór baśni czwartoklasistów.

Akcja ta przyniosła wiele korzyści, bo każdy wie, że „kto czyta żyje wielokrotnie, kto zaś
z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER