AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Wakacje tuż tuż
26.05.2010 

Już za miesiąc upragnione wakacje. Dzieci i młodzież z terenu naszej gminy z utęsknieniem oczekują dnia, w którym to po raz ostatni przed dwumiesięczną przerwą zabrzmi dla nich szkolny dzwonek. Zapewne część uczniów już wie, jak wykorzysta ten czas. Dla tych jednak, którzy jeszcze nie mają planów wakacyjnych Gmina Dobromierz przygotowała wiele atrakcji.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje 10-dniową kolonię letnią nad morzem dla 100 uczniów w Ośrodku Wczasowym „Panorama” w Kątach Rybackich. Kolonia zostanie zorganizowana w terminie 15.07. – 24.07.2010 r. Organizator zapewnia wykwalifikowaną kadrę wychowawczą, kierownika kolonii, wyżywienie (4 posiłki dziennie), całodobową opiekę medyczną, opiekę ratownika, transport autokarowy, ubezpieczenie dzieci NNW oraz realizację programu kolonii, w tym całodzienną wycieczkę do najciekawszych miejsc na Mierzei Wiślanej (zwiedzanie Krynicy Morskiej: wejście na latarnię morską, zwiedzanie słynnej ulicy Teleexpresu, wejście na Wielbłądzi Garb, najwyższy szczyt i najwyższą stałą wydmę w Europie), wycieczkę do Rezerwatu Kormoranów, zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa i Obozu Koncentracyjnego Stutthor. Ponadto plażowanie, kąpiele morskie i zajęcia sportowo – rekreacyjno – profilaktyczne, w tym konkurs wspinaczkowy, jazda quadami i wycieczki rowerowe.

Rezerwacja miejsc prowadzona jest w Szkole Podstawowej w Gniewkowie, Dobromierzu i Zespole Szkół w Roztoce do dnia 10 czerwca br.

Koszt pobytu 1 osoby dla mieszkańców Gminy Dobromierz wynosi 355 zł. Dla rodzin korzystających z pomocy finansowej GOPS istnieje możliwość dofinansowania wypoczynku.

W ramach akcji letniej prowadzonej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu złożono zapotrzebowanie na 20 miejsc kolonijnych finansowanych z budżetu państwa, z przeznaczeniem na kolonie letnie dla dzieci z rodzin o niskich dochodach zamieszkałych na terenach wiejskich oraz dzieci i młodzieży wychowujących się w rodzinach wielodzietnych, niepełnych, dysfunkcyjnych, rodzin znajdujących się w sytuacji kryzysowej lub dotkniętej zdarzeniem losowym. W ubiegłym roku Kuratorium Oświaty przyznało naszej gminie 9 bezpłatnych miejsc w Pobierowie. O tym, ile takich miejsc zostanie przyznanych w tym roku dowiemy się w czerwcu br.

Także GOKSiR nie zapomina o naszych najmłodszych mieszkańcach. Tegoroczne wakacje obfitować będą m. in. w zajęcia stałe prowadzone przez instruktorów, zajęcia sportowo – rekreacyjne, plastyczne, integracyjne, turnieje sportowe i dyskoteki.

Pod koniec czerwca, jak co roku, ruszą baseny kąpielowe, które będą czynne codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) wstęp dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy będzie bezpłatny (warunek – okazanie ważnej legitymacji szkolnej).

Trwają także przygotowania do wyjazdu chłopców z drużyn piłkarskich na 10-dniowy obóz sportowy do Darłowa, który odbędzie się w terminie 03.07. - 12.07.2010 r. Obóz będzie świetną okazją do przygotowania się do kolejnych meczów i sezonu.

Planowane są wakacyjne zajęcia świetlicowe dla dzieci w Czernicy, Borowie, Dzierzkowie, Jugowej, Dobromierzu i Kłaczynie, podczas których organizowane będą zajęcia plastyczne, ruchowe, taneczne, integracyjne, pobudzające wyobraźnię i rozwój intelektualny. Warunkiem zorganizowania tej formy jest co najmniej 5 zgłoszeń w każdej z miejscowości.

Nie zabraknie też zajęć w bibliotekach, projekcji filmów w ramach „Wakacyjnego kina studyjnego”, a także zabaw w plenerze – festynów, pikników i imprez sportowych.

O szczegółach wakacyjnego harmonogramu będziemy Państwa informować na bieżąco.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER