AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Radzili u Wójta
27.05.2010 

Tradycyjnie, co dwa tygodnie Wójt Gminy Czesław Drąg omówił stan bieżących i planowanych przedsięwzięć wraz z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy oraz referatów UG.

Na ostatniej w maju naradzie relację złożyli kierownicy i dyrektorzy placówek oświatowych.
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Kłys poinformowała, że 14 maja została podpisana umowa na organizację kolonii dla 100 dzieci i młodzieży z firmą "PANORAMA" z siedzibą w Kątach Rybackich w Ośrodku Wypoczynkowym "Panorama" w terminie od 15 do 24 lipca 2010 r. Informację oraz karty kolonijne otrzymały wszystkie szkoły, które zajmują się naborem kolonistów, który trwa do 10 czerwca. Pełny koszt wyjazdu jednego uczestnika to 655 zł. Rodzice zapłacą 355 zł, a pozostałą kwotę - 300 zł dofinansuje gmina.

Istnieje również możliwość uzyskania dofinansowania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej dla rodzin korzystających z pomocy finansowej ośrodka.
Ponadto Kierownik poinformowała, że w dniach 5 - 6 czerwca odbędzie się Ogólnopolski Zlot Rodzin Abstynenckich w Częstochowie, w którym wezmą udział 4 osoby - członkowie Grupy Wsparcia w Czernicy. Zgodnie z harmonogramem dwa razy w miesiącu odbywają się zajęcia terapeutyczne, które jeszcze w tym miesiącu planowane są na 31 maja. Porady prawne i zajęcia w świetlicach środowiskowych przebiegają zgodnie z harmonogramem. Po raz kolejny GOPS otrzymał z CARITAS Diecezji Świdnickiej: makaron, mleko, herbatniki i dania gotowe - gulasz mięsny w sosie pieczarkowym. Z okazji Dania Dziecka organizowanego w tym roku w Zespole Szkół w Roztoce dzieciom zostaną rozdane kiełbaski z grilla, bigos, a także napoje i słodycze.

Kierownik Referatu Rolnictwa Środowiska i Gospodarki Gruntami Marianna Kędziora - Kwiatkowska zakomunikowała o pracach związanych z decyzją środowiskową dla kopalni Granitu "Gniewków" oraz pracach dotyczących wydania decyzji o naliczeniu opłaty adiacenckiej dla działki w Dzierzkowie i Czernicy i jednej decyzji umarzającej postępowanie dla działki w Dobromierzu. W dniu 28 maja br. przeprowadzony zostanie przetarg na dzierżawę 5 działek w Kłaczynie, 1 w Szymanowie, 1 w Jugowej i w Pietrzykowie na łączną powierzchnię 7,85 ha.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Józef Noworól omówił szczegółowo przygotowania do obchodów Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca br. w godzinach 12 - 15 zorganizowanego w tym roku w Zespole Szkół w Roztoce. Zwrócił szczególną uwagę na program imprezy, który przewiduje przede wszystkim gry i zabawy zręcznościowe, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Przekazał także informację o organizacji 13 czerwca br. "Nocy Cygańskiej w Roztoce" oraz występie Don Vasyla.
Dzień Dobromierza w tym roku odbędzie się w lipcu, a nie jak wcześniej planowano w czerwcu. Zmiana terminu wiąże się z ewentualną premierą filmu "Maraton Tańca" nad którego zakończeniem pracują jeszcze filmowcy.

Dyrektorzy placówek oświatowych zakomunikowali o przygotowaniach do zakończenia roku szkolnego, wyborze zestawów podręczników na kolejny rok, a także przeprowadzonych sprawdzianach. Powiadomili również o licznych konkursach i odbytych wycieczkach.
Kierownik Zakładu Obsługi Komunalnej Edward Kowalski zakomunikował o trwających pracach modernizacyjnych w świetlicy wiejskiej w Roztoce, gdzie wykonywana jest instalacja elektryczna. Wykonana zostanie również naprawa ogrodzenia posesji w Dzierzkowie 35 przy przedszkolu, gdzie do prac porządkowych wokół budynku zgłosili się tamtejsi mieszkańcy. W Borowie 45 trwają remonty lokali mieszkalnych m.in. roboty elektryczne, instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymiana stolarki okiennej i częściowo drzwiowej oraz roboty ogólnobudowlane. Oznajmił również, że będą wykonywane nasadzenia na rabatach i w gazonach na terenie całej gminy.

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER