AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Wizyta Niemców w naszej gminie
14.06.2010 

W poniedziałek, 14 czerwca br., 45-osobowa grupa Niemców odwiedziła Gminę Dobromierz. Nie było by w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przybyli turyści to byli mieszkańcy naszej gminy, głównie Dobromierza, Jaskulina i Szymanowa. Przedstawicielka grupy, Johanna Kormeier kilka miesięcy temu wysłała do nas pismo z zapytaniem, czy jest możliwość zorganizowania wspólnego spotkania, a Wójt Czesław Drąg przystał na tę propozycję.

W klubokawiarni „U Dobromira” sąsiadów zza Odry przywitali: Wójt Czesław Drąg, Przewodniczący Rady Marek Jaworski oraz Sekretarz Gminy Bolesław Stochmal. Gospodarz gminy rozpoczął spotkanie wystąpieniem, w którym przedstawił pokrótce charakterystykę i działalność gminy. Goście otrzymali także materiały promocyjne, które z zaciekawieniem przeglądali przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku. 

Blisko dwugodzinne spotkanie upłynęło w wyjątkowo miłej atmosferze na wspólnych rozmowach i sentymentalnych wspomnieniach Niemców, jakie żywią do dobromierskiej ziemi. Turyści zadawali także wiele pytań oraz wyszli z inicjatywą rozpoczęcia współpracy partnerskiej między miastami. Czterem osobom wydano również odpisy aktów stanu cywilnego z poniemieckich ksiąg, będących w posiadaniu tutejszego USC.

   

   

   

   

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER