AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Nowy punkt apteczny w Roztoce
15.06.2010 

Nowy, bo przeniesiony z innego miejsca, jednak właściciel pozostał ten sam. Mowa o punkcie aptecznym, jaki powstał w sąsiedztwie ośrodka zdrowia w Roztoce. Dogodna lokalizacja i spełniający wszelkie wymogi prawa farmaceutycznego obiekt powinien spotkać się z aprobatą ze strony mieszkańców.

We wtorek, 15 czerwca br., odbyło się uroczyste otwarcie placówki. W spotkaniu tym uczestniczyli: Zastępca Wójta Kazimierz Sychowicz, Przewodniczący Rady Marek Jaworski, Sekretarz Gminy Bolesław Stochmal, ks. Stanisław Majchrzak, który poświęcił punkt, a także właściciel firmy oraz radni i pracownicy przychodni.

Nowa „miniapteka” zajmuje blisko 40 metrów kwadratowych, na których oprócz części sprzedaży, znajdują się także inne wymagane pomieszczenia – archiwum, magazyn, komora przyjęć czy pomieszczenie socjalne. Właściciel punktu (posiadający również aptekę Franciszkańską w Świebodzicach) zapewnia, że zrobi wszystko, by nasi mieszkańcy byli w pełni zadowoleni z jego usług – zarówno ze strony asortymentu, cen leków czy też obsługi.
Według prawa możliwość utworzenia punktu aptecznego jest ograniczona tylko do terenu wiejskiego, pod warunkiem, że nie jest tam prowadzona apteka ogólnodostępna. Sama nazwa „punkt apteczny” jest pojęciem węższym niż apteka. Taki obiekt prowadzi sprzedaż detaliczną produktów leczniczych z wyłączeniem postaci leku w ampułkach, należących do grupy leków bardzo silnie działających, psychotropowych i narkotycznych.

Na klientów punktu już czekają promocje – mogą oni kupić wybrane leki za przysłowiowy grosik. Oprócz tego, niebawem wprowadzony zostanie program lojalnościowy – klienci, zbierając punkty, będą mogli potem je wymienić na nagrody. Nowa placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:30.

Przy okazji warto dodać, że dzięki staraniom kierownika przychodni Andrzeja Martynowa odnowiono wnętrze całego ośrodka zdrowia.

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER