AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
15.06.2010 

„Czytaj swojemu dziecku 20 minut dziennie” - to hasło kampanii organizowanej przez Fundację ABCXXI w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W niedzielę, 30 maja, rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Fundacja od lat promuje głośne czytanie, jako doskonały sposób na zachęcenie dzieci do czytania, nawiązania kontaktu, a także podniesienia ich możliwości intelektualnych.

Do akcji, jak co roku, włączyła się również Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobromierzu. W dniach od 7 do 11 czerwca do wspólnego czytania dzieciom placówka zaprosiła rodziców, emerytowanych nauczycieli, bibliotekarzy i radnych gminy Dobromierz.

Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy znanych polskich poetów, bajek
i baśni. Same również recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Miłą niespodziankę sprawiła dzieciom radna Danuta Świerk, która na zakończenie podarowała maluchom słodycze.

Już tradycyjnie w czerwcu, w klasie „0”, ruszył Klub Czytających Rodziców. Codzienne dzieci z niecierpliwością oczekiwały na rodziców, aby wspólnie z nimi przenieść się w krainę bajek. Na pamiątkę tych chwil, każdy z rodziców przygotował swoją kartkę, tworząc tym samym „Album Czytających Rodziców”.

Jak twierdzi Ross Campbell „Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości. Czytając dziecku zaspokajamy wszystkie jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe
i moralne, dając mu wiarę w siebie oraz narzędzia sukcesu na całe życie”.

Celem akcji było również rozwijanie zainteresowań książką, pobudzanie wyobraźni, bo
przecież kontakt ze słowem pisanym w decydujący sposób wpływa na rozwój osobisty i społeczny dziecka.

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER