AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Gościnne przedszkolaki
16.06.2010 

Na ten szczególny dzień 11 czerwca 2010 r. dzieci z Małego Przedszkola w Dzierzkowie czekały z wypiekami na twarzy, bo przygotowania do „Dnia Rodziny” trwały ponad dwa tygodnie. Na uroczystość przybyli rodzice, przedstawiciele samorządu gminnego i Fundacji Edukacji Przedszkolnej z Wrocławia.

Przedszkolaki pięknie śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Przygotowywały również prezenty – niespodzianki dla rodziców: korale z makaronu dla mam, a papierowe kwiatki dla tatusiów, w których wykonanie włożyły wiele zaangażowania i serca.
Rodzice nie pozostali dłużni i dla swoich pociech z okazji Dnia Dziecka przygotowali drobne upominki w postaci zabawek, zaś w imieniu Fundacji Edukacji Przedszkolnej we Wrocławiu Magdalena Szczerbień przekazała maluchom nagrodę za zwycięstwo w konkursie ogłoszonym z okazji obchodów Dnia Ziemi pt.: „Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas”.
 
Po wysłuchaniu programu artystycznego, to dzieci zamieniły się w słuch. Gość uroczystości, Sekretarz Gminy Bolesław Stochmal, przeczytał maluchom bajkę o małym kurczaczku Pi-pi, a tuż po tym wręczył im w imieniu Wójta Czesława Drąga kosz pełen cukierków.
 
Na koniec spotkania był wspólny piknik. Rodzice wraz ze swoimi pociechami spędzili mile czas przy grillu, słodkościach i wspólnych rozmowach. Cieszyć może fakt, że choć minęły tylko 2 miesiące od otwarcia przedszkola, dzieci już nie wyobrażają sobie dnia bez wspólnych w nim zabaw, ucząc się samodzielności. Przed nimi kolejne wyzwanie w postaci rozpoczęcia nauki języka niemieckiego.

Można śmiało powiedzieć, że proces aklimatyzacji w tej alternatywnej placówce edukacji przedszkolnej dla rekrutowanej w kwietniu grupy dzieci został już zakończony.
 
Przedszkolanki i jednocześnie mieszkanki naszej gminy Katarzyna Krzywania i Kamila Iwańczak mają więc powody do radości i zadowolenia, tym bardziej, że ich profesjonalizm i zaangażowanie w pracę z dziećmi jest wysoko oceniany nie tylko przez władze Gminy Dobromierz, ale i współzałożyciela przedszkola - Fundację Edukacji Przedszkolnej we Wrocławiu, która na bieżąco koordynuje harmonogram codziennych zajęć z przedszkolakami oraz prowadzi częste hospitacje, a lada dzień pracę z dziećmi dodatkowo rozpocznie psycholog i logopeda, o czym wkrótce napiszemy.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER