AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Szlifowali angielski
17.06.2010 

W Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce dobiegło końca dodatkowe nauczanie języka angielskiego dla uczniów klas III gimnazjum w ramach współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej.

Ostatnie zajęcia odbyły się 27 maja br. Tydzień wcześniej 18 uczniów biorących udział w zajęciach pisało test kończący. Po ogłoszeniu wyników 11 czerwca br. najlepszymi okazali się: Klaudia Kościelecka, Patrycja Piekarska, Dawid Puć. Wykazali się oni największym przyrostem punktowym w stosunku do testu początkowego.

EFRWP oraz wydawnictwo Macmillan dla najzdolniejszych uczniów ufundowali nagrody, które otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego. Wszystkim zaś uczestnikom wręczone zostaną certyfikaty ukończenia kursu. Uczennica Karolina Paszko otrzyma nagrodę za frekwencję - opuściła tylko 1 godzinę na 90. W ramach popołudniowych zajęć języka angielskiego 6. uczniów przygotowało sztukę w języku angielskim pt. „What would your grandfather say?” w ramach konkursu „Teenager in Action”. Przedstawienie to otrzymało wyróżnienie, a uczniowie biorący w nim udział zostaną nagrodzeni przez dyrektora Zespołu Szkół.

Zajęcia języka angielskiego prowadzone przez Dorotę Ładę - Łobarzewską były atrakcyjną alternatywą na spędzanie wolnego czasu po lekcjach. W ocenie uczniów spotkania te w dużym stopniu poprawiły wyniki w szkole z języka angielskiego. Uczniowie klas III gimnazjum z czystym sumieniem zachęcają młodsze koleżanki i kolegów do uczestnictwa w tych zajęciach. Wiadomo, że w nowym roku szkolnym, już po raz trzeci, z możliwości podniesienia poziomu znajomości języka będzie mogło skorzystać kolejnych 19 osób. Przypomnijmy, że Fundacja ponosi koszty wynagrodzenia nauczyciela, jego szkolenia i przygotowanie do zajęć, podręczniki i pomoce szkolne bezpłatnie zapewnia wydawnictwo Macmillan uczniowie zaś płacą 5 zł miesięcznie na materiały, a Urząd Gminy Dobromierz bezpłatnie dowozi ich na zajęcia.

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER