AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Mali stróże prawa
22.06.2010 

Na czym polega praca funkcjonariusza policji? Jak wygląda jego umundurowanie? Jakie nosi rekwizyty? Po co jest policja? Na te i wiele innych pytań, starali się odpowiedzieć policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz posterunku w Dobromierzu, którzy w piątek, 18 czerwca br., odwiedzili naszych przedszkolaków z Dzierzkowa.

Policjanci opowiadali o swojej pracy, zaznaczając, że są głównie po to, by chronić i pomagać ludziom. Nie zabrakło także kilku ważnych tematów, jak kontakt z nieznajomymi, obrona czy wzywanie pomocy. Spotkanie poświęcono także bezpieczeństwu na drodze.

Przedszkolaki z pewnością wiedzą już, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i w jaki sposób powinny być przewożone samochodem. Najpierw to dzieci zadawały pytania, potem zaś policjanci zamieniali się w słuch. Maluchy chętnie odpowiadały na wszystkie pytania.
W zamian za przyjęcie zaproszenia i odwiedziny, przedszkolaki zaśpiewały gościom piosenkę oraz wręczyły zbiór swoich rysunków przedstawiający policjantów w pracy. Na ręce maluchów zaś powędrowały odblaskowe naklejki na plecaki, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

Na koniec każde z dzieci mogło zasiąść za kierownicą radiowozu - zapoznać się z jego sprzętem i wyposażeniem. Emocje, jakie towarzyszyły przedszkolakom są nie do opisania. Nic dziwnego, że większość maluchów już postanowiła zostać policjantami.

   

   

   

   

   

   
 
   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER