AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

O gminie wiedzą wszystko
22.06.2010 

Za nami kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu o Gminie Dobromierz. Tegoroczna edycja przybrała jednak wyjątkowa formułę. W czwartek, 17 czerwca br., drużyny ze szkół podstawowych w Gniewkowie, Roztoce i Dobromierzu zmierzyły się ze sobą w grze planszowej, która rozegrała się w hali sportowej SP Dobromierz.

Pod różnobarwnymi polami kryły się pytania sprawdzające znajomość historii Dobromierza, odnoszące się do walorów przyrodniczych naszej gminy, a także te związane z kulturą i rozrywką. Uczniowie zmagali się także w konkurencjach sportowych, które z powodu zabawnych rekwizytów, takich jak gumowce czy worki, wywoływały salwy śmiechu i gromki doping. Potyczki uczniów obserwowało jury, któremu przewodniczył Edward Hałdaś, znany wszystkim ze swojego zamiłowania do historii i kolekcjonerskiej żyłki, a przede wszystkim sympatii dla uczniów, których niejednokrotnie bawił i uczył swymi opowiastkami z zamierzchłej przeszłości, zwłaszcza tej dotyczącej najbliższych okolic.

Ostatecznie zwycięski laur przypadł drużynie z Gniewkowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Roztoki, a trzecie gospodarze. Konkurs co roku stanowi świetną okazję, by poznać swoją „małą ojczyznę” i tym samym wpisał się już na dobre w tradycję szkolnego kalendarium.

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER