AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Strażacy przeszkoleni
30.06.2010 

Praca w straży pożarnej wiąże się z ciągłymi szkoleniami i kursami, w których funkcjonariusze muszą uczestniczyć, by jak najlepiej wykonywać swój zawód. Nasi strażacy mają już za sobą kolejne szkolenie. Od 22 maja do 27 czerwca br. druhowie z OSP Dobromierz (8 strażaków), OSP Roztoka (3 strażaków) i OSP Gniewków (3 strażaków) uczestniczyli w kursie strażaków – ratowników zorganizowanym dla powiatu świdnickiego.

Zajęcia odbywały się w soboty i niedziele w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Strażacy poznawali podstawy prawne funkcjonowania OSP, zasady musztry, prowadzenia działań ratowniczych, rodzaje sprzętu pożarniczego i jego funkcjonowania. Zadania stawiane na zajęciach praktycznych były podobne do tych wykonywanych przez strażaków zawodowych, więc każdy z uczestników przekonał się, jak trudna jest to praca i jak ważne jest wyszkolenie oraz współpraca podczas akcji ratowniczych.

Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym, sprawdzającym nabytą wiedzę. Pozytywnie szkolenie ukończyło 13 strażaków z naszej gminy.

Podstawowy kurs strażaków ratowników OSP jest wymagany, aby w jak najlepszy sposób uczestniczyć w akcjach ratowniczych, a zdobyta wiedza z pewnością będzie przydatna w działaniach realizowanych przez strażaków naszej gminy.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
    
 
    
 
    
 

   
 
   

   

   

   
 
   
 
   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER