AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Świetlica w Dobromierzu
01.07.2010 

Ponownie zaglądamy do świetlic środowiskowych na terenie gminy Dobromierz. Jak pracowały przez miniony rok szkolny? Co się w nich działo? Co robiły dzieci? Dziś pod lupą działalność świetlicy w Dobromierzu. Sprawozdanie przygotowała Karina Wiązek – opiekun świetlicy.

Zajęcia w świetlicy środowiskowej w Dobromierzu odbywały się w poniedziałki w godzinach 14.00 – 16.30 i uczestniczyły w nich dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Ogółem zapisanych było 15 dzieci a średnio w zajęciach brało udział 8 osób.

Podobnie, jak w zeszłym roku realizowano program własny dotyczący bohaterów Stumilowego Lasu. Kilka godzin w miesiącu przeznaczono także na zajęcia z użyciem komputerów, które prowadzone były w szkolnej bibliotece.

Już tradycją stały się cotygodniowe spotkania z Kubusiem Puchatkiem, które zostały urozmaicone o zajęcia pod hasłem „Z misiem Teo poznajemy język niemiecki” przeprowadzone przez Krystynę Malinkiewicz, zajęcia plastyczne i sportowe przygotowane przez Jadwigę Juszczak oraz zajęcia czytelnicze, które organizowała bibliotekarka Stanisława Miazga.

We wrześniu, na pierwszym spotkaniu ustalono normy funkcjonowania w grupie, które zapisano w regulaminie świetlicy. Oprócz tego wspólnie z dziećmi został opracowany
i zawarty kontrakt.

Najważniejsze imprezy i uroczystości „z życia świetlicy” opisane zostały w kronice. Należą do nich: Urodziny Kubusia Puchatka, Halloween, Boże Narodzenie z Kubusiem Puchatkiem, Zabawa karnawałowa, Ferie z Bohaterami Stumilowego Lasu, Walentynki, Dzień Kobiet, Wielkanoc z Kubusiem Puchatkiem, Puchatkowe brykanie, Biesiada z książką, Dzień mamy, Dzień bez papierosa, Wakacje.

Świetlica brała udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Dobromierzu. Dzieci wykonały wówczas ozdoby choinkowe oraz przygotowały wierszyki i piosenkę na powitanie św. Mikołaja.

Z kolei przed świętami wielkanocnymi maluchy wzięły udział w konkursie organizowanym przez GOKSiR w Dobromierzu, w którym w kategorii stroik wielkanocny Marta Hulak i Emilka Konieczna zajęły I miejsce.

W tym roku szkolnym dzieci bardzo chętnie brały również udział w zajęciach sportowych, które odbywały się w „Krainie na deszcz”. Basen z piłkami, ścianka wspinaczkowa i trampolina sprawiały najmłodszym mnóstwo radości i zadowolenia.

W najbliższych dniach przyjrzymy się pracy w kolejnych świetlicach.
Jeśli mają Państwo jakieś uwagi, sugestie i propozycje dotyczące działalności świetlic, bardzo prosimy podzielić się nimi z nami. Czekamy wszelkie opinie (gci@dobromierz.pl).

   

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER