AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Żółty K1
02.07.2010 

Mamy dobrą informację dla wszystkich miłośników rowerów i turystyki. Trwa znakowanie szlaków rowerowych na terenie Księstwa Świdnicko – Jaworskiego, w tym także Dobromierza. Realizacja projektu organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną nabiera już końcowych efektów. Przez trzy trasy, które wyznaczono będzie można zwiedzić najciekawsze miejsca na terenie całego Księstwa.

Trasy zostały tak zaprojektowane, aby rowerzysta mógł bez większych problemów i przy jak najmniejszym nakładzie sił zwiedzić większość obiektów.

Jeden ze szlaków (żółty, K1) przebiega właśnie przez Dobromierz. Jest to najtrudniejsza trasa, ponieważ biegnie górzystym obszarem Przedgórza Świebodzickiego, Wałbrzyskiego i Bolkowskiego , a także zahacza o Góry Sowie. Na szlaku cykliści spotkają się z wieloma podjazdami, zjazdami – jednym słowem przejażdżka będzie wymagała niemałego wysiłku fizycznego.

Co będzie warto zwiedzić na szlaku? Między innymi. koniecznie trzeba zobaczyć – piastowskie warownie w Książku i Bolkowie, starówkę w Świdnicy, Dobromierzu, Jaworze, Świebodzicach i Bolkowie.

Wraz z uruchomieniem szlaków wydany zostanie przewodnik po trasach – każda z nich będzie miała swój symbol, nazwę, długość, przybliżony czas przejazdu, skalę trudności, ogólną jej charakterystykę wraz z podaniem utrudnień i przeszkód oraz mapki.

Wszelkie koszty związane z przygotowaniem tras i późniejszego ich utrzymania ponosi Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwa Świdnicko - Jaworskiego. Natomiast w gestii jej członków będzie sfinansowanie materiałów informacyjnych.

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER