AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Świetlica w Kłaczynie
06.07.2010 

Tym razem przedstawiamy Państwu sprawozdanie z działalności świetlicy środowiskowej w Kłaczynie. Materiał przygotowała Katarzyna Ignarska – opiekun świetlicy.

Świetlica środowiskowa w Kłaczynie prowadziła zajęcia w każdą środę w godzinach 16:00- 18:00. Uczestniczyła w nich młodzież i dzieci - około 8-10 osób.
Celem zajęć było wspieranie prawidłowego rozwoju społecznego i emocjonalnego poprzez zabawy sprzyjające poznaniu się, wykorzystujące umiejętność pisania, rozwijające komunikację i zabawy taneczne.

Sprawność fizyczną dzieci podnosiły poprzez gry i zabawy ruchowe odbywające się w pomieszczeniu świetlicowym (gra w piłkarzyki, hula – hop, guma, berek przechodzony) i na boisku sportowym (zabawy z piłką, gra w klasy, gra w badmintona, rzuty do kosza, biegi na czas).

Dużo czasu wypełniały dzieciom zajęcia manualne i plastyczne. Wykonano laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Walentynek i okazjonalne zaproszenia. Podczas zajęć dzieci korzystały z gier planszowych, mini laptopa edukacyjnego, natomiast młodsze chętnie tworzyły budowle z klocków.

W okresie wiosennym zorganizowano wycieczkę rowerową „Las Twoim przyjacielem” oraz dwie wycieczki piesze: w poszukiwaniu zwiastunów wiosny i zwiastunów jesieni. Dla uatrakcyjnienia zajęć organizowano seanse filmowe. Świetlica środowiskowa w Kłaczynie brała udział w imprezach gminnych takich jak: Mikołajki, Majówka w Kłaczynie, Dzień Dziecka w Roztoce.

Z okazji Dnia Kobiet dzieci przygotowały przedstawienie. Nieodzownym elementem każdych zajęć był wspólny posiłek. Oprócz tradycyjnych gier i zabaw każdy z uczestników zajęć mógł również liczyć na pomoc w odrabianiu zadań domowych.

   

   

   

   

   

   
 
   
 

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER