AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Działalność świetlic środowiskowych
08.07.2010 

Podstawowym celem działalności świetlicy środowiskowej jest przede wszystkim organizacja czasu wolnego dzieciom i młodzieży, zapewnienie opieki po zajęciach szkolnych, pomoc w odrabianiu zadań domowych, a także rozwój sprawności fizycznej.

Uczestnictwo w zajęciach umożliwia dzieciom rozwijanie zainteresowań i pasji, kształtuje umiejętność współżycia i współdziałania w grupie, a przede wszystkim daje możliwość spotkania się z przyjaciółmi oraz nawiązania nowych znajomości. Te cele skutecznie realizowano w świetlicach środowiskowych w Borowie, Jugowej, Roztoce i Dzierzkowie. Sprawozdanie opiekuna świetlic – Anny Burban.

Zajęcia w świetlicach odbywały się zgodnie z ustalonym harmonogramem w godzinach popołudniowych od 15:00 do 17:00. Średnia liczba dzieci uczestniczących w zajęciach wynosiła w: Jugowej 12 osób, Borowie 23 osoby, Roztoce 8 osób, Dzierzkowie 21 osób.
Zajęcia prowadzone były w pomieszczeniach świetlicowych oraz na boiskach sportowych. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach grupowych. Największym powodzeniem cieszyła się siatkówka i gra w „zbijaka”. Dużo czasu poświęcały na wykonywanie prac plastycznych, dzięki czemu rozwijały zdolności manualne, stosując jednocześnie różne metody i techniki pracy. Ważnym elementem zajęć był wspólny posiłek w postaci słodkiej bułki i gorącej herbaty.

Każda ze świetlic uczestniczyła w Turnieju Mikołajkowym w Dobromierzu i Dniu Dziecka w Roztoce. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, plakatów i zaproszeń, stanowiących oprawę imprez gminnych, a także ozdób świątecznych na Turniej Mikołajkowy i prezentów z okazji Dnia Babci i Dnia Matki.

Warto podkreślić, że świetlica środowiskowa w Borowie była bardzo zaangażowana w przygotowanie dwóch przedstawień: z okazji Dnia Matki i Dnia Kobiet.

   

   

   

   

   

   
 
   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER