AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Jak bawiły się dzieci z Gniewkowa i Czernicy?
09.07.2010 

Kolejne świetlice "pod lupą". Tym razem przedstawiamy sprawozdanie opiekuna świetlic środowiskowych w Gniewkowie i Czernicy - Barbary Kucemby.

W roku szkolnym 2009/2010 w Szkole Podstawowej w Gniewkowie i świetlicy wiejskiej w Czernicy odbywały się zajęcia środowiskowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, w Gniewkowie w każdą środę od 14:00 do 16:00, w Czernicy od 16:00 do 18:00. Średnia frekwencja uczestnictwa w zajęciach wynosiła w Gniewkowie 8-10 osób, w Czernicy 9-15 osób. Każdorazowo na podopiecznych czekała ciepła herbata i słodka bułka.

Dzieci chętnie angażowały się w zabawy i konkursy organizowane przez opiekuna. Gry planszowe, sportowe zmagania i zajęcia multimedialne to tylko niektóre z zapewnionych im atrakcji.

W grudniu dzieci z obydwu świetlic uczestniczyły w Turnieju Mikołajkowym w Dobromierzu, na który wykonały zaproszenia. Z kolei świetlica w Czernicy wykonywała stroiki, które ozdabiały stoły podczas spotkania wigilijnego i wielkanocnego Grupy Wsparcia. Dużo czasu wypełniały wychowankom zajęcia manualne i plastyczne m.in. z okazji Walentynek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki. W Czernicy zorganizowano ognisko, przy którym śpiewane przez dzieci piosenki, niewątpliwie umilały wspólnie spędzony czas.

W miesiącach wiosennych większość zajęć odbywała się na boiskach sportowych. Dzieci brały udział w grach zespołowych i indywidualnych. Miła i koleżeńska atmosfera w czasie trwania zajęć sprzyjała wszystkim, nawet w pochmurne i deszczowe dni.

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER