AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Na świetlicy w Szymanowie
14.07.2010 

Świetlica środowiskowa w Szymanowie to miejsce, którego podstawowym celem było organizowanie czasu wolnego dzieciom, by mogły odrobić lekcje, czy po prostu aktywnie spędzić czas z rówieśnikami. Przedstawiamy sprawozdanie opiekuna świetlicy w Szymanowie Karoliny Ostrówki.

Zajęcia odbywały się w piątki w godzinach od 15.00 do 17.30, na których otrzymywały słodką bułkę i herbatę. Świetlica została wyposażona w odpowiednie materiały do prowadzenia zajęć plastycznych i sportowych, w których uczestniczyło średnio od 7 do 10 dzieci, głównie uczniów Szkoły Podstawowej w Dobromierzu oraz Gimnazjum w Roztoce.
Największym sukcesem dzieci było zajęcie drugiego miejsca w Gminnym Konkursie Wielkanocnym, na który przygotowały ozdoby świąteczne.

Podopieczni mogli zawsze skorzystać z pomocy opiekuna świetlicy w odrabianiu lekcji oraz aktywnie uczestniczyć w szeregu zabaw i zajęć sportowych.

Podczas ferii zimowy organizowano zajęcia przy komputerze, seanse filmowe. Dzieci chętnie brały udział w różnego rodzaju pracach np. w dekorowaniu sali, wykonywaniu ozdób świątecznych, przygotowaniu prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, czy wykonywaniu zaproszeń na Turniej Mikołajkowy. W czasie niepogody zajęcia odbywały się w pomieszczeniu świetlicy, zaś podczas słonecznych dni podopieczni chętnie spędzali czas na boisku, grając w piłkę i uczestnicząc w licznych grach zespołowych.

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER