AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Sołtysi u Wójta
16.07.2010 

W piątek 16 lipca sołtysi naszych gminnych miejscowości na zaproszenie Wójta Gminy Czesława Drąga spotkali się na naradzie poświęconej spisowi rolnemu, realizacji podatków za I półrocze oraz organizacji dożynek gminnych w sierpniu br.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie członka Gminnego Biura Spisowego Elżbiety Hubar, która poinformowała gospodarzy wsi o realizacji Powszechnego Spisu Rolnego, jaki przeprowadzony zostanie w terminie od 1 września do 31 października br. według stanu na dzień 30 czerwca 2010 r. Natomiast w dniach od 9 do 23 sierpnia zostanie przeprowadzony obchód przedspisowy przez 3 rachmistrzów, którzy umówią się respondentami na konkretny termin spisu.

W dalszej części spotkania zastępca skarbnika gminy Barbara Zapała podsumowała pierwsze 6 miesięcy br. pod kątem wpłat podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości.

Najwięcej jednak czasu zebrani poświęcili gminnym dożynkom, jakie odbędą się 22 sierpnia w Dobromierzu. Już dziś wiemy, że święto plonów połączone będzie z wizytą Biskupa Diecezji Świdnickiej Ignacego Deca, który weźmie udział w uroczystej mszy świętej oraz poświęci pomnik św. Jana Nepomucena, zdobiący od kilku tygodni centrum Dobromierza. Biskup odwiedzi także oczyszczalnię ścieków w Serwinowie. Gościem specjalnym gminnej uroczystości będzie Wicewojewoda Dolnośląski Ilona Antoniszyn – Klik. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaproponował także zorganizowanie korowodu wieńcowego – na tę chwilę już 5 sołectw zadeklarowało wykonanie wieńców dożynkowych (Dzierzków, Borów, Szymanów, Roztoka i Kłaczyna), pozostali sołtysi przekażą wiążącą informację do końca przyszłego tygodnia.

Po części oficjalnej, dożynki przybiorą bardziej rozrywkowy charakter. Zaplanowano występy gminnych zespołów artystycznych oraz zabawę taneczną na płycie rynku. Nie zabraknie także straganów i kramów. Pełny harmonogram dożynek będzie znany niebawem. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

   

   

   

   

   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER