AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Maluchy uczą się języków obcych
20.07.2010 

O tym, że warto uczyć się języków obcych od najmłodszych lat wiadomo nie od dziś. Dzieci w okresie wczesnoszkolnym z łatwością przyswajają wiedzę – nie mają zahamowań i lęków przed spontanicznym mówieniem. Poznawanie języka obcego to przede wszystkim zabawa językiem. Maluchy z dzierzkowskiego przedszkola rozpoczęły właśnie naukę języka niemieckiego.

Dzieci mają już za sobą naukę nazw podstawowych kolorów w języku niemieckim. Słowo rot, blau czy grűn, to już dla nich nie problem - każdy maluch wie, że są to odpowiedniki polskich kolorów - czerwonego, niebieskiego i zielonego.

Nauce towarzyszyła wspaniała zabawa. Dzieci szukały danych kolorów wśród zabawek znajdujących się w przedszkolu, klocków w odpowiednim kolorze itp. W czasie zabawy została wykorzystana chusta animacyjna, dzięki której przedszkolaki nie tylko rozpoznawały kolory, ale uczyły się integracji i wzmacniały poczucie solidarności w grupie.

Rozpoczęcie cyklu zajęć z języka obcego pokazało, że nauka może być wspaniałą zabawą. Radosne miny naszych maluchów są najlepszym tego dowodem.

   

   

   

   

   

   

     


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER