AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

  

Lato u przedszkolaków
22.07.2010 

Co spakować do plecaka wyjeżdżając na wakacje? Jak to jest spać w śpiworze? Co można znaleźć nad morzem? Odpowiedzi na takie pytania dla naszych przedszkolaków z Dzierzkowa to już nie problem.

Rozpoczął się okres wakacyjny, a maluchy rozpoczęły naukę o swoim kraju. Wiele dzieci wyjedzie nad morze, w góry, nad jezioro czy też odwiedzi rodzinę. To dobry czas, by porozmawiać z dziećmi nie tylko o urokach wolnego czasu, ale także o niebezpieczeństwach, czekających podczas wakacji.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia na temat groźnych zwierząt - jak zachować się w ich obecności, o zdrowym odżywianiu oraz sposobach spędzania wolnego czasu. Przedszkolaki wiedzą już, jak powinny zachować się w razie zgubienia się na plaży czy w innym miejscu.

Podczas zajęć dzieci poznają największe miasta Polski, słuchają legend o "Warsie i Sawie", "O powstaniu Polski" (Lechu, Czechu i Rusie), poznają symbole narodowe i najważniejsze miejsca w Warszawie i Krakowie.

Zajęciom towarzyszą wesołe piosenki, wierszyki i zabawy związane z tematyką wakacyjną. Przedszkolaki podziwiają bursztyny, wsłuchują się w szum morza dobiegający z muszli, a przy dźwiękach wakacyjnej muzyki ćwiczą i uczą się relaksować.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   

  


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER